Kategorie
Uncategorized

Dodatki do garniturów i jak je wybrać

Dodatki do garnituru.. ciężkie zadanie, czy raczej przyjemność ? Z Lavard wybór dodatków sprawi, że z niecierpliwością będziesz czekał żeby w końcu się w nich pokazać ! Jednak od czego zacząć ? Najważniejszą rzeczą jest to, żeby wiedzieć na jaką okazję są nam potrzebne. Na ślub, sylwestra, urodziny, spotkanie biznesowe a może randka przy okazji której chcemy zrobić ogromne wrażenie na partnerce i wyglądać nienagannie ?
Koszula jest wizytówką każdego mężczyzny i stanowi nieodłączny element każdego garnituru. Nie zależnie od tego w jakim miejscu, czasie czy przy jakiej pogodzie będzie odbywała się uroczystość mężczyzna zawsze prezentuje się gustownie w koszuli z długim rękawem ( tutaj proponuje białą koszule na spinki 93022 ). Jak wiadomo do koszuli w parze idą również spinki do mankietów. W tym przypadku mamy dowolność wyboru kształtów, kolorów i wielkości. Od tradycyjnych spinek (np.57106) przez spinki z motywami np. szachownicy (57109), w czarne linie (57113) po spinki dla fanów motoryzacji z motywem samochodu o różnych kolorach (57103). W zależności od naszego gustu, wybieramy takie spinki które najbardziej wpadną nam w oko. Inna kwestią już są krawaty. Aby mógł on się dobrze prezentować musi być przede wszystkim odpowiedniej długości. Jego końcówka powinna sięgać wysokości połowy klamry paska u spodni, jest to niezwykle istotny szczegół ponieważ nie zachowanie tej proporcji będzie miało spory wpływa na zaburzanie naszej sylwetki.
W zależności od okazji musimy określić charakter naszego garnituru, ponieważ to właśnie on determinuje wybór krawata. Garnitur w stroju bardziej formalnym czy klasycznym krawat powinien grać inne role. W tym pierwszym (formalnym) można pozwolić sobie na żywsze kolory (np.73084), których równowagę zachowamy dobierając równoważącą kamizelkę lub mniejszy dekolt marynarki. Natomiast klasyczny najbardziej współgra ze stonowanym jednokolorowym krawatem (np.57197). Do garnituru możemy również założyć muchę co pozwoli na podkreślenie naszego indywidualnego stylu. W tym przypadku możemy szaleć z gamą kolorów która jest o wiele większa i nie ogranicza nas nic.(np. w kratę 57207 albo 57208) Szalejmy ! Mucha jednak jest klasycznym i nieodłącznym elementem smokingu temu z kolei zawsze towarzyszy mucha czarna.
Co z butami ? Nieprawidłowo dobrane mogą jedynie zaburzyć efekt wizualny i zgubić nasz styl. Najtrafniejszym wyborem są buty skurzane o klasycznym fasonie (np. wizytowe BURGOS 73190). Pamiętajmy jednak o żelaznej zasadzie od której nie ma wyjątków ! Do czarnego garnituru tylko czarne buty ! W odpowiednio dobranym kolorze najważniejsze jest, aby był on zbliżony w miarę możliwości do koloru garnituru. Wyobraźmy sobie szary garnitur z czarnymi, zamglonymi butami. Jest okej, ale czy nie lepiej pasowały by buty w odcieniu jasnego mysiego szarego, albo granatowe perforowane buty casualowe (73000) ? To jest to !
Dla tych co myślą, że najważniejsze dodatki mamy za sobą – bardzo się mylicie. W brew pozorom odpowiednio dobrane skarpety robią przy garniturze sporą robotę. Pamiętajmy o tym, że długość skarpet ma ogromne znaczenie, powinny one sięgać do połowy łydki czyli zawsze wybieramy te dłuższe. Ważne jest to, aby nawet w pozycji siedzącej nie była odsłonięta skóra na nogach. Najbardziej elegancko zawsze wyglądają czarne skarpety do czarnych butów, jednak pamiętajmy że kolor garnituru nie musi nas ograniczać co do koloru skarpet. Do garnituru granatowego czy ciemno szarego nie jest trudno dobrać skarpety innego koloru tak, żeby wyglądały dobrze. Te w kolorach grafitowym czy granatowym, świetnie się dopasują. Ważną zasadą jednak jest to, że przy spotkaniach służbowych i oficjalnych skarpety powinny być gładkie i nie wzorzyste.
Wszyscy zgodzimy się chyba, że ostatnim najważniejszym elementem będzie dobranie paska. Skórzany, z tłoczeniami (72713), z przyszyciem (72716) czy pełną klamrą (70927) tutaj pozostaje nam dowolność. Każdy będzie idealnym uzupełnieniem naszego garnituru. Oczywiście pamiętajmy, że dobieramy taki, aby kolorystycznie pasował do całości.